15.12.2018 

Меню сайту
Форма входу
Пошук
Категорії розділу
Мої файли [6]
Міні-чат
500
Головна » Файли » Мої файли

Встановлення Радянської влади в нашому селі
12.07.2012, 22:23
   25 жовтня 1917 року в Петрограді відбулося зброне повстання. Воно стало поштовхом до взяття влади більшовиками в містах і селах всієї країни.
Але на Поділлі в тому числі і в нашому селі влада опинилась в руках Центральної Ради. 17(30) січня 1917 року Радянська влада була проголошена на всьому Поділлі в губенському центрі м. вінниці.
На початку лютого 1918 року встановлюється влада Рад у Гайсинському повіті, а отже і в нашому селі, бо воно входило до Гайсинського повіту.
Селяни на сходці обрали сільський комітет, який вирішив землю і увесь інвентар передати селянам. На сходці була обрана комісія, яка взяла на облік все панське майно і лютому місяці 1918 року роздали селянам - біднякам.
Однак союзником Центральної Ради в боротьбі з більшовиками були австрійці. Між ними був заключений договір, за яким до кінця квітня 1918 року окупували всю Україну.
   29 квітня 1918 року на зміну Центральній Раді прийшов Скоропадський. Наприкінці червня в село приїхали гетьманці. Двоє їх було з нашого села. Вони зібрали селян і наказали поверути все майно поміщику напротязі тижня, а урожай з панської землі здати в час жнив.
   В перших числах вересня в селі заявились австро-угорці піхотинського полку із Гайсина і наказали здати зброю й повернути поміщику урожай. Все доросле населення села і худобу держалипід дулами чотирьох кулеметів до вечора на полі за селом. У кого знайшли зброю, били шомполами, а ввечері наклали контрибуцію однакову на всіх, що з куркуля, що з бідняка: по 10 карбованців. Після цього австро-угорці повернулись до Гайсина.
Під кінець 1918 року австрійці разом з гетьманом були вигнані з України, але влада більшовиків не була відновлена. Вона перейшла до Дерикторії УНР.
   Аж 29 березня 1919 року війська 7-го Сумчького червоного полку звільнили від петлюрівців місто Гайсин. На Гайсинщині, в тому числі і в нашому селі відновилася влада Рад. Однак на протязі 1919 року влада в селі мінялась, бо на території повіту діяв партизанський загін Волинця.
   Його було розгромлено в червні-липні під Соболівкою і Тепликом. У вересні зявлись загони Петлюри. Їх розгромили денікінці під Криштопівкою і Мітлинцями. 16 жовтня 1919 року село зайняли денікінці і протримались до 30 грудня. Денікінців вгнала Червона Армія. В селі відновилась Радянська влада на початку 1920 року, але в травні село окупували білополяки. Вони захопили і місто Гайсин. У середині червня війська 14 армії під командуванням Уборевича звільнили Гайсинщину від білополяків і в нашому селі назавжди відновилася влада Рад.
Категорія: Мої файли | Додав: ALEX | Теги: Встановлення Радянської влади в сел
Переглядів: 379 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всего ответов: 132
Погода
Хмарка тегів
Час життя сайту
Статистика
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хто сьогодні був?
Яндекс.Метрика
Інформаційний сайт с. Носівці - Олександр Буханенко © 2018

Використовуються технології uCoz